Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.

28. řijna 286/10
702 00 Ostrava

+420 730 542 933
csnn@csnn.cz

O nás

Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s. (CSNN) poskytuje tlumočnické služby a základní sociální poradenství pro neslyšící a nedoslýchavé osoby v celém Moravskoslezském kraji. Tlumočení poskytujeme jak ambulantně, tak terénně. Veškeré naše služby jsou poskytovány bezplatně.

Přijďte nás navštívit! Adresa: 28. řijna 286/10, Ostrava, každé pondělí od 08:00 do 17:00 a ve středu od 08:00 do 17:00.

 

Poslání organizace

Posláním organizace je poskytovat tlumočení, základní poradenství a obecně prospěšné aktivity občanům se sluchovým postižením profesionálním způsobem na území Moravskoslezského kraje a šířit osvětu vůči veřejnosti k překonání komunikačních bariér.

Vize organizace

Vizí organizace je přispět k plnohodnotnému životu osob se sluchovým postižením.

 

Galavečer neslyšících 2015 - ohlédnutí

25.04.2015 16:32

S menším zpožděním přinášíme informace o Galavečeru neslyšících 2015. Děkujeme za účast a hlavně za pěkný večer!

Jak se tančí „potichu“

Je sobota večer, 14. března, a velká skupinka lidí vchází do budovy Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě - Porubě. Co se tu děje? Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s. připravilo druhý ročník Galavečeru Neslyšících.

Večerem provázela moderátorská dvojice Michaela Fabišíková Kosiecová 
a Lukáš Fabišík, samozřejmě v mateřském, tedy znakovém jazyce. Celý program byl tlumočen do i ze znakového jazyka, nechyběl ani přepis mluveného slova. Bohatý program zahrnoval vystoupení v latinskoamerických tancích v podání Tomáše Waloszka s Mijou Martynkovou, dětský soubor mažoretek Klub STARS Ostrava o.s., či vystoupení zaměstnanců Magistrátu Ostrava. Nebyla nouze ani o neslyšící umělce; nejprve podmanivé zvuky bubenické skupiny Tiché rytmy, následně se o vrchol večera postarala neslyšící umělkyně Mgr. Michaela Kosiecová Fabisiková se svou dech beroucí vzdušnou akrobacií. A jak už to tak na plesech bývá, v závěrečné části nechyběla ani tombola s cenami. Ta byla rozdělena na dvě čísti, první klasická, kdy jste si koupili lístky do tomboly a hned jste věděli, že jste vyhráli a v druhé čísti tomboly se losovaly čísla vstupenek na ples. Cen bylo díky našim sponzorům přes 100.

Ples se odehrával v příjemné atmosféře a podle pořadatelů se jej zúčastnilo více než 120 hostů! Mezi návštěvníky byli i rodiče neslyšících dětí, klienti Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Zajímaly mne jejich dojmy z plesu. „Překvapilo mě, že je mezi vystoupeními neobvyklé ticho. Mluvili snad jenom barmani,“ konstatoval jeden z tatínků. „Silný dojem na mne udělaly přítomné neslyšící ženy. Fascinovala mě jejich výrazná mimika, gestikulace, komunikace znakovým jazykem. Jejich vyjadřování místy připomínalo až profesionální herecký výkon. U mužů mi to tak nápadné nepřipadalo,“ vyprávěl dále.  Je zajímavé zjišťovat pohled z jiného úhlu. (úsměv) Celá akce tak dostála cíle pořadatelů: otevřít ples nejen pro neslyšící a nedoslýchavé, ale také pro slyšící veřejnost. Za sebe mohu říci, že pro mě byl ples velmi zdařilou akcí a příjemně stráveným večerem.

Text: Lena Vaňková, vedoucí SAS CDS Tamtam Ostrava 

Fotogalerie